عکسچاپ
section background
وبلاگ عکس وب راه اندازی شد

وبلاگ عکس وب راه اندازی شد

صنعت و هنر عکاسی امروزه یکی از بزرگترین شاخه های هنر به شمار می آید . ظهور دوربین های عکاسی دیجیتال و برنامه های قدرتمند کامپیوتری ، عکاسی سنتی را با قدمتی بیش از دو قرن تحت تاثیر خود قرار میدهد و امروز با پیشرفت این فناوری دوربینهای دیجیتال آرام آرام جای دوربین های قدیمی را میگیرند .

صنعت عکاسی به چند دلیل رواج یافته است که ، راحتی کار با دوربینها ، راحتی فراهم کردن وسایل مورد نیاز، چاپ آسان و … باعث افزایش تعداد علاقه مندان عکاسی شده است ، به طوری که اینک در تمام دنیا هزاران هزار آماتور عکاسی وجود دارد که ساعات فراغت را به نحوی دلپذیر صرف این سرگرمی هنری میکنند . شکی نیست که هر صاحب دوربینی انتظار دارد که از داخل آن جعبه جادویی تصویری زیبا بیرون بیاورد ، مخصوصا که تماشای عکسهای جالب مجله ها و نمایشگاه های عکس نیز آتش اشتیاق را در دلش دامن میزند ، اما هر بار که با عکسهای ناموفق خود روبرو میشود احساس ناراحتی میکند و پس از چند بار کوشش چون به هدف نمیرسد با ناامیدی و دلسردی دوربین را کنار میگذارد و از ادامه راه منصرف میشود .

اما هیچ به این فکر نمی افتد که دوربین عکاسی خود به خود نمیتواند کاری انجام دهد . این وسیله ظریف و حساس به میل و اراده انسان به کار میپردازد و آنچه را او اراده کند ، بر حسب معلومات و اطلاعات فنی و هنری وی ثبت میکند ، پس باید به معلومات دست یافت .

ولی یکی از بزرگترین مشکلات در کشور ما نبود اطلاعات جامع است . به عنوان مثال اگر شما بخواهید مطلبی را در رابطه با یکی ازقوانین بدانید ، باید چندین جلد از کتب دانشگاهی و کتابهای آموزشی را تهیه و مطالعه کنید و همین موضوع راه را برای علاقه مندانی که صبر و تحملی کمتری دارند ، سخت تر میکند .

بنابراین سعی برآن داشته ایم تا با جمع آوری اطلاعات از منابع مختلف ، این کتاب آموزشی ، شامل مطالب پایه و مقدماتی برای استفاده کنندگان آماتور و هم حاوی اطلاعات تخصصی برای کاربران حرفه ای ، را فراهم آوریم .

به امید آنکه این مرجع راهگشای تمام کسانی باشد که میخواهند قدم در دنیای عکاسی بگذارند .

بی سواد فردا کسی خواهد بود که عکاسی نداند

ترک یک پاسخ