عکسچاپ
section background
دوربین

دوربین

دوربین ها ثابت کرده اند ابزار عالی برای رسانه های جمعی، هنرهای تجسمی می باشند این که شما یک عکاس حرفه ای یا یک آماتور هستید، با کمی دانستن در مورد تاریخ دوربین می توانید به عکاسی و ابزارهایی که کمی بیشتر استفاده می کنید کمک کنید.

تاریخچه دوربین

تاریخچه دوربین نشان داده است که چگونه دوربین های امروز بسیار متفاوت از دوربین های قبل می باشد این طوری شده توسط اختراعات مدرن مانند دوربین های رفلکس تک لنز دیجیتال که از نسخه های پیشرفته ای از دوربین های رفلکس تک لنز سنتی تر از آن دچار تحولاتی در ساخت شده است.

دوربین چیست؟

دوربین چیست؟

قبل از رفتن به جزئیات تاریخچه دوربین، ازخود بپرسید که دوربین چیست و…
در ساده ترین حالت، یک دوربین دستگاهی است که برای عکسبرداری استفاده می شود و ابزار اصلی برای هنر عکاسی است.

تعریف واژه عکاسی و عکس

عکاسی از واژه یونانی “عکس” است که به معنای نور و “گرافین” است که به معنی “قرعه کشی” است. این کلمه در تاریخ عکسبرداری برای اولین بار توسط Sir John FW هرشل در سال 1839 استفاده شد.

بنابراین یک دوربین یک وسیله است که نور را ضبط می کند و تصاویر را با عمل نور یا دیگر اشکال مرتبط با تابش در یک ماده حساس ثبت می کند. یک دوربین از لنزها، آینه ها، منبع نور شخصی خود و رسانه هایی استفاده می کند که تصاویر گرفته شده را می توان ذخیره کند.

تکامل دوربین در زمان های گذشته

تکامل دوربین عکاسی در گذر زمان

تاریخچه عکاسی و تکامل دوربین، به این معنی که اولین نسخه های دوربین، هر چند که در زمان خود به عنوان هوشمندانه در نظر گرفته شده اند، در مقایسه با دوربین های پیشرفته و حتی دوربین های هوشمند که امروزه پرطرفدار ترینند، دوربین های غیر قابل استفاده ای به حساب می آیند.

نخستین دوربین

اولين «دوربين»، دوربين ديافراگم يا دوربين پينوول بود. گفته می شود که این دستگاه در زمان بندی تاریخ عکاسی به یونانیان باستان و چینی های باستانی بازگشته است. این دستگاه از یک پین هول برای طراحی تصویر استفاده می کند، اما طرح پیش بینی شده به واسطه پائین بودن آن است.

نکته

گفته می شود که الحزن یا ابن هیثم، یکی از مقامات عالی در حوزه اپتیک، بعدا در تاریخ عکاسی به عنوان کسی که در دهه 1000 میلادی دوربین پین هول ایجاد کرده بود، شناخته شده بود.

نخستین روز های ماجرا ساز عکس و عکاسی

در اولین روزهای تاریخ عکاسی، دوربین obscura برای تماشای زلزله های خورشیدی مورد استفاده قرار گرفته است، که مخصوصا توسط Reiners Gemma Frisius از دانشگاه لوانو در سال 1544 انجام می شد. در سال 1685 هنگامی که یوهان زان اولین دوربین کوچک و قابل حمل را که نزدیک به ابزارهای کوچکتر امروز شناخته شده بود پیش بینی کرد. اگر چه خام، دوربین obscura که اولین دستگاه در تاریخ دوربین بود نشان داد که اولین نشانه ها از ساخت یک دستگاه پیشرفته تر است که منجر به توسعه دوربین ها که امروز ما آنها را می شناسیم.

نخستین عکس های دوربین

دوربین های عکاسی قدیمی

دوربین عکاسی برای ثبت لحظات برای مردم اهمیت داشته اند اما هیچکس در آن زمان ها قادر به ذخیره تصاویر در یک تصویر عکاسی نبودند این تنها در سال 1827 بود که ژوزف نیسفور نایپس از دوربین عکاسی برای استفاده از هلیوگرام یا چاپ خورشید استفاده کرد که اولین ابزار موجود در تاریخ عکاسی بود. می توان گفت که این هلیوگرام نمونه اولیه عکس های مدرن امروز است که برای طراحی تصویر استفاده می شود.

 

 

تاریخچه عکاسی – فیلم و تولد عکاسی مدرن

تاریخچه عکاسی از تولد

در طول تاریخ عکاسی، دوربین ها از فیلم هایی استفاده می کنند که پس از آن منفی از تصویر می شوند و فیلم بخش بزرگی از تاریخ دوربین بوده و با وجود سالها استفاده از آن، هنوز هم به طور فعال امروزه نیز استفاده می شود. در طی دوره تاریخ عکاسی، تکنیک های پیشرفت عکس ها بهبود یافت و قادر به تولید عکس های رنگی شد.

نکته

در طول تاریخ دوربین، همان قاعده توسعه دستگاه های پیشرفته ای که برای عکس های زیبا چاپ شده منتقل شدند، اعمال شد. جورج استمن مردی بود که برای استفاده از فیلم عکاسی پیشگام بود. در سال 1885، او قبل از اینکه در سال 1889 به استفاده از سلولوئید تبدیل شود، فیلم کاغذی تولید کرد.

ترک یک پاسخ